Długoterminowy wynajem samochodów dla firm. Dlaczego warto?

Wynajem długoterminowy pojazdów jest jedną z dostępnych form pozyskania samochodu przez przedsiębiorcę. Na czym dokładnie polega długoterminowy wynajem samochodów? Jakie są jego najważniejsze zalety? 

Gdy firma wymaga pojazdu do prowadzenia działalności, może otrzymać go na różne sposoby. Wśród nich znajduje się zakup za własne oszczędności, wzięcie kredytu samochodowego, wybranie leasingu pojazdu. Teraz do tej grupy zaliczany jest także długoterminowy wynajem samochodów. 

Długoterminowy wynajem samochodów – co to jest?

Wynajem długoterminowy pojazdów polega na wynajmie pojazdu na długi okres, na przykład od 1 roku do 5 lat. Taka oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i do osób prywatnych, które chcą uzyskać pojazd bez konieczności jego zakupu i wnoszenia wysokich opłat. 

Obecnie długoterminowy wynajem pojazdów jest alternatywą dla innych form pozyskania samochodu przez firmę. Wówczas pojazd może być przekazany na korzystnych warunkach, także z możliwością odliczenia kosztów od podatku. Atrakcyjne warunki powodują, że obecnie taka forma wynajmu wyróżnia się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. 

Kto prowadzi długoterminowy wynajem samochodów?

Aby skorzystać z długoterminowego wynajmu samochodów, należy zgłosić się do wypożyczalni samochodowej realizującej takie właśnie usługi. Obecnie ze względu na popularność usługi można skorzystać z niej w wielu wypożyczalniach samochodowych działających w całym kraju. Adresy i oferty dostępne są w internecie.

Jakie samochody wynajmowane są długoterminowo?

W ramach wynajmu długoterminowego można korzystać z różnych pojazdów, które dedykowane są również dla firm. Są to samochody osobowe, w tym luksusowe, reprezentacyjne samochody klasy premium, tańsze pojazdy miejskie, samochody dostawcze dla firm przywożących ładunki. 

Wypożyczalnie samochodowe mogą najczęściej zaoferować samochody nowsze, z bardzo dobrym wyposażeniem, dlatego mogą one spełnić wymagania każdego kierowcy. 

Długoterminowy wynajem samochodów – ile kosztuje?

Ceny związane z wynajmem długoterminowym samochodów zależne są od wielu czynników, w tym między innymi od: 

·      wybranego pojazdu

·      czasu wynajmu

·      dodatkowych usług w ramach wynajmu

Dokładne informacje dotyczące kosztów długoterminowego wynajmu można uzyskać w wypożyczalniach – wystarczy wysłać zapytanie ofertowe albo skorzystać z formularzy, aby otrzymać wyliczenie. 

Jakie korzyści niesie ze sobą długoterminowy wynajem samochodów?

Wynajem samochodów długoterminowo ma dla firm wiele zalet, co powoduje, że obecnie coraz więcej z nich decyduje się na taką ofertę.  

Pod względem swojej specyfiki długoterminowy wynajem samochodów jest podobny do leasingu operacyjnego, ale daje kilka dodatkowych korzyści dla klientów, chociaż z drugiej strony ma on również pewne minusy. 

Wśród najważniejszych korzyści oferty znajdują się:

  • przystępne ceny – możliwość prowadzenia opłat w formie comiesięcznych rat, bez konieczności przekazywania większej sumy na kupno pojazdu
  • mały udział kosztów własnych – przy wynajmie długoterminowym może być konieczne wniesienie wpłaty wstępnej, ale zazwyczaj jest ona niewielka
  • oferta także dla nowych firm – z wynajmu mogą korzystać firmy, które niedawno rozpoczęły prowadzenie działalności
  • różne samochody do wyboru – można dopasować samochód do swoich wymagań, wybierając go z listy prezentowanej przez wypożyczalnię
  • koszty serwisu i przeglądów po stronie wypożyczalni – wypożyczalnia ponosi koszty eksploatacyjne związane z korzystaniem z pojazdu
  • ubezpieczenie wykupuje wypożyczalnia – formalności związane z ubezpieczeniem pojazdu także znajdują się po stronie wypożyczalni samochodowej
  • minimalne formalności – aby skorzystać z długoterminowego wynajmu pojazdu, nie trzeba uczestniczyć w skomplikowanych formalnościach
  • możliwość odliczenia kosztów od podatku – to powoduje, że długoterminowy wynajem samochodów pozwala na zmniejszenie obciążeń podatkowych

Podsumowując, długoterminowy wynajem samochodów to atrakcyjna propozycja przeznaczona dla firm. Warto wziąć ją pod uwagę przy poszukiwaniu samochodu do prowadzenia działalności!