Luksus na wodzie. Marzenie wielu z Nas

 

By stać się posiadaczem jachtu, trzeba przeznaczyć na spełnienie tego marzenia niebagatelne sumy pieniędzy. Nie wystarcza sam zakup spełniającego oczekiwania luksusowego jachtu, należy pamiętać o licencji, umożliwiającej pływanie łodzią, a także o odpowiedni serwisowaniu.

Najdroższe na świecie

Właścicielami najdroższych jachtów na świecie jacht są milionerzy. Posiadane przez nich łodzie warte są fortunę, stanowią fizyczny symbol ich zamożności, a także podkreślają miejsce danego biznesmena w grupie najbogatszych ludzi świata. Wśród najdroższych jachtów świata znajduje się jacht motorowy History Supreme.

 

 

Jego właścicielem jest pochodzący z Malezji miliarder Robert Kuok. Posiadana przez niego łódź jest symbolem przepychu, wykonana została z niesamowitym rozmachem. Kadłub jachtu wyłożony został w niemal całości złotem. Na uwagę zasługuje nowoczesny design jachtu oraz jego wymiary. Jacht mierzy zaledwie 30 metrów, jest więc stosunkowo niewielki, w porównaniu do innych tej samej klasy, należących do miliarderów . Na jego cenę składają się przede wszystkim materiały, wykorzystane do wykończenia wnętrza. Jacht History Supreme jest praktycznie wysadzany drogocennymi kamieniami. Wykorzystano diamenty o najwyższych karatach, a także kości dinozaurów czy meteoryty. Wnętrze, podobnie jak kadłub, całe jest pokryte złotem. Nad projektem wykończenia jachtu czuwał znany jubiler Stuart Hughes. Na co dzień pracujący przy ozdabianiu drogocennymi kruszcami samochodów, a także mebli, ubrań czy telefonów. Charakterystyczna dla jego projektów jest niezwykła staranność i dbanie o każdy detal tej luksusowej łodzi. Zachwycić może złote dno jachtu, oraz wykończona z największą pieczołowitością kabina właściciela. Arcydziełami sztuki jubilerskiej są nawet najdrobniejsze detale, takie jak klamki, krany w niezwykle luksusowych łazienkach, czy wszelkie uchwyty. Wartość jachtu, ze względu na wykorzystane do jego budowy materiały, wycenia się na około 5 miliardów dolarów.

Jachty z najwyższej półki

Nieco tańszy jest jacht motorowy Eclipse, będący własnością rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. Człowiek ten jest znanym przedsiębiorcą oraz politykiem. Do jego majątku należy angielski klub piłkarski Chelsea F.C. Eclipse stanowiący własność miliardera, wyceniony jest na około 800 milionów dolarów.

 

 

Jacht ten zachwyca swoją wymiarami, jego długość wynosi 163,5 metrów a szerokość ponad 17 metrów. Został zaprojektowany oraz zbudowany w Hamburgu w Niemczech. Oprócz zachwycającego designu jest także niezwykle bezpieczny, posiada kuloodporne szyby, a także czujniki ruchu, zabezpieczające przed włamaniem. Ponadto jacht wyposażony jest w system antyrakietowy, przez co może zamienić się w pływającą na morzu fortece. Dodatkowo w kadłubie umieszczona została łódź podwodna. Jacht osiąga maksymalną prędkość 25 węzłów.

Kolejnych zachwycający swoimi wymiarami jachtem jest Dubai. Jego właścicielem jest szejk Mohammed bin Rashid al Maktoum. Obecnie jest on emirem Dubaju, a także wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie jest on jednak pierwszym posiadaczem jachtu motorowego Dubai, przed szejkiem jego właścicielem był książę Jerih Bokiah. Oprócz interesującej historii, jacht posiada zachwycające wymiary. Rozciąga się na długości 62 metrów, na swoim pokładzie może pomieścić 115 osób. Posiada siedem pięter, z wnętrzami kajut utrzymany w orientalnym stylu. Za projekt odpowiada projektant Andrew Wincha. Wewnątrz jachtu znajdują się zachwycające mozaiki, które pokrywają ściany i podłogi. Na uwagę zasługują niezwykłe szklane schody, które zmieniają swój kolor zależności od oświetlenia w ciągu dnia.

 

 

Rynek jachtów w Polsce

W Polsce rynek jachtów luksusowych bardzo prężnie się rozwija. Według danych, jesteśmy drugą światową potęgą. Zajmujemy miejsce zaraz za Stanami Zjednoczonymi. Polskie stocznie, budujące luksusowe jachty, cieszą się ogromnym zaufaniem a powstające w nich łodzie zyskują sobie coraz większe grono zadowolonych odbiorców. Najwięcej zamówień na jachty polskie pochodzi z krajów Unii Europejskiej, szczególnie z Francji, Holandii, Niemiec czy Skandynawii. Rynek związany z eksportem i produkcją jachtów jest ogromy. Najpopularniejszymi producent polskich jachtów są firmy Galeon, Delphia Yachts, Balt Yachts, Ślepsk, Sunreef czy Model-Art. Przykładem luksusowego jachtu, które wypłynął z polskiej stoczni jest Sunreef 114, którego wartość szacuje się na 11 milionów euro.

 

 

Ze względów estetycznych warto zwrócić uwagę na Galeon Crystal.

 

 

Jest prawdziwym kunsztem w branży luksusowych lodzi. Rozciąga się na długość 25 m, a wykończony jest hebanowym, polerowanym drewnem. Uwagę koneserów przykuwają inkrustracje masą perłową, a także wykończenia do których zastosowano skórę egzotycznych zwierząt. Ponadto wszelkie elementy zdobnicze wykonane zostały ręcznie. Crystal jest doskonałym przykładem niesamowitego kunsztu polski wykonawców luksusowych jachtów.

Zostaw dane. Skontaktujemy się z Tobą!