Inwestycja w nieruchomości luksusowe

Warto zapoznać się z ósmą już edycją Raportu Dóbr Luksusowych w Polsce KPMG

Raport do pobrania pod tym linkiem. Pobierz.

 

Wzrost popularności luksusowych apartamentów jest wynikiem wyszukiwania nowych dróg inwestowania przez sponsorów. Wielu z nich lokuje swe środki pieniężne nie sektorze obligacji finansowych, ale właśnie apartamenty, antyki, złoto lub kosztowne wino.

Co oznacza termin luksusowy apartament?

By dany apartament móc zaliczyć się do grona luksusowych, powinien spełniać kilka cech. Po pierwsze o jego prestiżu świadczy lokalizacja, w jakiej się znajduje. Najdroższe apartamenty zlokalizowane są w najlepszych dzielnicach miast. Zazwyczaj wzniesione zostają w niedalekim sąsiedztwie centrum miasta, co zapewnia ich mieszkańcom kontakt z wydarzeniami kulturalnymi, i życiem w sercu aglomeracji. Kolejnym wyznacznikiem lokalizacji odpowiednim dla luksusowych apartamentów są najbogatsze dzielnice, pełne zieleni i spokoju. Istotne jest także niekłopotliwe sąsiedztwo, przestronne parkingi, a także bliskość kawiarni czy restauracji. Kolejnym wyznacznikiem luksusowych apartamentów jest ich najwyższy standard. Na uwagę zasługuje wykończenie lokali, do którego użyto materiałów pochodzących z najwyższej półki. Często wnętrza tych najdroższych zaprojektowane zostały przez najwybitniejszych projektantów. Apartamenty charakteryzują się rozkładowym planem pomieszczeń, idealnym doświetleniem oraz znacznymi metrażami. Najważniejszą cechą jest oczywiście nie bagatelna cena. Sprawia, iż zakup apartamentu, jeste nadal możliwy dla niewielkiego procentu społeczeństwa. W bardzo ciekawy sposób swoimi doświadczeniami odnośnie inwestycji w nieruchomości dzieli się z Nami Patryk Rogóski z Homer Broker – „Niektóre inwestycje potrafią dać zwrot z inwestycji nawet na poziomie xx 5.2 % rocznie po opłatach podatkowych na rękę”. Jeśli szukasz tego typu inwestycji to warto pozyskać kontakt do zaufanych specjalistów posiadających dostęp do bardzo ciekawych inwestycji dla przykładu projekty Condo bądź Aprathotelowe.

 

 

By dany lokal zasłużył sobie na miano luksusowego apartamentu musi posiadać odpowiedni metraż. Apartamenty zaczynają się od 100 m kwadratowych. Powinien posiadać co najmniej kilka pomieszczeń, oprócz standardowej kuchni łazienki czy salonu. Zazwyczaj w apartamentach znajdują się pomieszczenia przeznaczone na garderobę, gabinet, a także pralnię czy pomieszczenie gospodarcze. W apartamentach można odnaleźć wyraźny podział na część dzienną, udostępnioną gościom, oraz zapewniającą prywatność część nocną. Kolejnym wyznacznikiem luksusowości apartamentu, jest budynek w jakim się znajduje. W budynku powinna znajdować się winda, często więcej niż jedna, a także garaż nadziemny i podziemny. Często można spotkać recepcję znajdującą w budynku lub na osiedlu, także całodobową ochronę. Minimalna wysokość, jaką powinny mieć pomieszczenia uznawane za luksusowe to około 2,9 metra. Niezbędne jest także umieszczenie w nich instalacji klimatyzacyjnej, oraz wyciszenie wszystkich pomieszczeń przed hałasem.

Opłacalność inwestycji

Zakup luksusowego apartamentu od dewelopera, jest doskonałym sposobem na ulokowanie swojego kapitału. Lokal można z powodzeniem wynająć, lub wykończyć i sprzedać w jeszcze wyższej cenie na rynku wtórnym. Wartość luksusowych apartamentów rośnie z roku na rok, i jest pewniejszą inwestycją niż lokata w obligacje finansowe. Lokalami z najwyższych półek interesują się nie tylko prywatni klienci, ale także firmy zagraniczne czy inwestorzy. Decydując się na zakup luksusowego apartamentu należy pamiętać o tym, że jest to lokata długoterminowa. Spodziewane zyski są znaczne, jednak następują po określonym okresie czasu. Szacuje się, że zwrot kapitału następuje po około 10 latach.

W Polsce najwięcej nowych apartamentów znajduje się w Warszawie oraz we Wrocławiu. Właściciele najbardziej luksusowych apartamentów zwracają uwagę przede wszystkim na prestiżową lokalizację. Największą uwagę skupi się na pożądanym adresie, cenny jest także atrakcyjny widok z okna lub tarasu.

We Wrocławiu najbardziej luksusowe apartamenty mieszczą się w SkyTower wybudowane zostało ponad 200 apartamentów, a także 38 wind. Sky Tower jest najwyższym budynkiem w Polsce, i jednym z najbardziej luksusowych. Mieszkańcy mogą korzystać z udogodnień takich jak kontrola temperatury, natężenia oświetlenia za pomocą aplikacji wgranych na smartfonie. O czystość pomieszczeń dba wyspecjalizowany serwis porządkowy. W budynku znajduje się klub fitness oraz SPA, a także kup bilardowy, oraz galeria handlowa z mnóstwem restauracji.

 

 

Inwestycja znajdująca się także we Wrocławiu, w której znajdują się luksusowe apartamenty na najwyższym poziomie to OVO. Oprócz standardowych apartamentów w inwestycji znajdują się także penthouse czyli ogromne pomieszczenia zlokalizowane na ostatnim piętrze budynku. Ich mieszkańcy będą mieli możliwość zamawiania dań z znajdującej się w budynku restauracji, które dostarczane będą do odbiorcy osobną windą.

 

Zostaw dane. Skontaktujemy się z Tobą!