LEASING AUT ODLICZENIE 100% VAT OD FIRMOWYCH AUT OSOBOWYCH GRANICZY Z CUDEM?

LEASING AUT ODLICZENIE 100% VAT OD FIRMOWYCH AUT OSOBOWYCH GRANICZY Z CUDEM? Prezes Kingsman Finance Piotr Ostapiuk w najnowszym magazynie Outsourcing&More

Rok 2019 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o leasing aut. Jak zmieniło się prawo do odliczenia podatku VAT od pojazdów samochodowych? Czy da się odliczyć 100% VAT od firmowych aut osobowych? Dzisiejszy artykuł dedykujemy przedsiębiorcom, którzy chcą się dowiedzieć, jak rozliczyć samochód osobowy w leasingu.

Rok 2019 to rok małej rewolucji, jeśli chodzi o rozliczanie samochodów w leasingu. Główna zmiana w leasingu samochodowym, która obowiązuje od 1 stycznia 2019 r., dotyczy samochodów wykorzystywanych w celach mieszanych – firmowych i prywatnych.

Decydując się na leasing, przedsiębiorca ma do wyboru dwie formy – leasing operacyjny i leasing finansowy. Trzecia, nieco mniej popularna forma leasingu, to tzw. leasing zwrotny.

LEASING – STRONY, PRZEDMIOT, FORMY

Leasing to rodzaj umownego stosunku cywilnoprawnego, w ramach którego jedna ze stron umowy przekazuje drugiej prawo do korzystania z określonego przedmiotu. Z przedmiotu można korzystać w czasie określonym umową leasingu i w zamian za ustalone opłaty – raty leasingowe.

Strony, które biorą udział we współpracy leasingowej to: Finansujący – to podmiot, który oddaje konkretny przedmiot w odpłatne użytkowanie

– może nim być przedsiębiorca. Korzystający – to osoba, która korzysta z przedmiotu leasingu – może nim być osoba prawna, osoba fizyczna, a także jednostka organizacyjna mająca zdolność prawną.

Pobierz cały artykuł: 

PL: https://www.proprogressio.pl/pl/media/prasa.html

EN: https://www.proprogressio.pl/en/media/press.html

Zostaw dane. Skontaktujemy się z Tobą!