Koncept Alfa Romeo Tonale włoska hybryda która skradła nasze serca

Kiedy pasja do motoryzacji, doświadczenie, niesamowity design i włoski charakter spotyka się z elektrycznym trendem.

Alfa Romeo Tonale koncept ma w sobie ucieleśnienia ECO piękna. Ta włoska marka niestety, ale od lat kojarzy Nam się z pięknym designem, ale również częstymi odwiedzinami u mechanika. Skąd te skojarzenia? Myślę, że gdybyśmy od zawsze byli w stanie kupić nowe auto Alfa Romeo w cenie kilkuset złotych netto, a nie używany jak to bywało w latach 90/2000 gdzie używane i z lekka rozjechane auta na potęgę ciągneliśmy z Europy, aby dogonić marzenia zachodnich sąsiadów.To dziś nasze skojarzenia byłyby zupełnie inne.

Dziś żyjemy w czasach, gdzie ścieżka do spełniania marzeń jest znacznie krótsza, a auta nowe dają Nam więcej bezpieczeństwa oraz komfortu. Dostępność do nicj jest również znacznie większa.

Właśnie datego myślę, że strach przed takimi konceptami Alfy jest nieuzasadniony. Alfa Romeo już przy Stelvio udowodniła, że bujna wyobraźnia z kreślarskiej deski designera może się urzeczywistnić i być bardzo jakościowa w rzeczywistości!

Dzisiaj mowa o Tonale. To elektryczny/ hybrydowy koncep Alfy który absolutnie rozkochuje Nas swoim designem oraz możliwościami technologicznymi w postaci silnków elektrycznych połączonych ze spalinowymi. Samochód ten posiada różne tryby mieszania jednostek napędowych ( D.N.A), aby zapewnić najlepsze doznania z jazdy! Takie są przynajmniej założenia producenta. 

Cały design tego samochodu to esencja dotychczasowych doświadczeń marki. Projektując ten model designerzy oparli się o takie modele jak 33 Stardale, Duetto, Disco Volante Spider, GT Junior, Brera. To połączenie rodzinnego designu i historii ocieka sexem i technologicznym majstersztykiem. MOdel ten skradł wiele serc podczas wystawy w Genevie. Od dawna włosi nie pokazywali już konceptu, ale to co zrobili teraz przeszło wszelkie i najśmielsze oczekiwania. 

Dawca platformy do tego konceptu nadwozia jest Jeep Compass, a sterowaniem układu hybrydowego zarządzamy systemem Alfa D.N.A

W środku skóra i aluminium, nowoczesne ekrany dotykowe, oraz podświetlenia, które w zupełności pozwolą czuć się niezmiernie komfortowo każdemu kierowcy! 

Chcesz poznać bliżej koncept alfy? Zajrzyj tutaj 

Szukasz ofert leasingu/najmu długoterminowego? Oferta

 

Zostaw dane. Skontaktujemy się z Tobą!